Rezervujte si lieky na predpis ONLINE TU
Domov » eRecept » Zdravie a lieky » Bolesť » Hlava a zuby » NUROFEN 200 mg tbl obd (blis.) 1×24 ks

Voľnopredajný liek

NUROFEN 200 mg tbl obd (blis.) 1x24 ks

Liek obsahuje liečivo ibuprofén. Patrí medzi lieky označované ako analgetik&aac... VIAC
3.97 €
DOSTUPNÉ

NUROFEN 200 mg tbl obd (blis.) 1x24 ks

Popis a určenie

Liek obsahuje liečivo ibuprofén. Patrí medzi lieky označované ako analgetiká (lieky na tlmenie bolesti), antipyretiká (lieky na tlmenie horúčky) a nesteroidové antireumatiká (lieky na tlmenie zápalu).

Liek sa používa na tlmenie miernych až stredne silných bolestí, ako je bolesť hlavy (vrátane migrény), bolesť chrbtice, bolesť zubov, menštruačná bolesť, bolesť svalov a kĺbov, bolesť po operácii a pri nachladení a príznakoch chrípky.

Liek tiež zmierňuje zápaly a znižuje teplotu pri horúčkovitých stavoch.

Domáce liečenie

Osteoartróza

Najdôležitejšou zložkou starostlivosti je zabezpečenie výživy pre kĺbové štruktúry (kĺbová výživa). Pri tlmení bolesti sa používajú lokálne, v ťažších stavoch aj nárazovo celkové, lieky s protizápalovým účinkom. Vhodná je aj terapia teplom. čítajte viac...

Ďalšie domáce liečenia

  • Športové úrazy a poranenia
  • Bolesť a zápaly hrdla
  • Bolesť chrbta
  • Bolestivá menštruácia
  • Bolesť zubov a ďasien
  • Bolesť kĺbov
  • Zápal močového mechúra
  • Prechladnutie, nádcha, zápal dutín
  • Svalové kŕče a bolesť

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a deti nad 12 rokov (≥ 40 kg): prvá dávka je 1-2 tablety, ďalej sa v prípade potreby užívajú 1-2 tablety s časovým odstupom minimálne 4-6 hodín. Maximálna dávka je 6 tabliet v priebehu 24 hodín.

Deti od 6 do 12 rokov:
20-29 kg: prvá dávka je 1 tableta, ďalej v prípade potreby 1 tableta s časovým odstupom minimálne 8 hodín; maximálna dávka je 3 tablety v priebehu 24 hodín
30-39 kg: prvá dávka je 1 tableta, ďalej v prípade potreby 1 tableta s časovým odstupom minimálne 6-8 hodín; maximálna dávka je 4 tablety v priebehu 24 hodín

Liek je určený na krátkodobé použitie. Nežiaduce účinky sa môžu minimalizovať použitím najmenšej účinnej dávky počas najkratšieho obdobia, ktoré je potrebné na kontrolu symptómov.
Ak príznaky pretrvávajú dlhšie ako 10 dní alebo sa zhoršia, pacient má vyhľadať lekára.
Ak je u detí a u dospievajúcich potrebné podávať tento liek dlhšie ako 3 dni alebo ak sa zhoršia príznaky ochorenia, musíte vyhľadať lekára.

Spôsob použitia

Tablety sa prehĺtajú sa v celku a zapíjajú malým množstvom tekutiny. Tablety sa nesmú hrýzť ani drviť. Pacienti s citlivým žalúdkom majú užívať liek počas jedla.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný v treťom trimestri tehotenstva. Počas prvého a druhého trimestra sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné.
V prípade dlhodobej liečby sa má uvažovať o predčasnom ukončení dojčenia. Pri krátkodobej liečbe sa môže liek užívať iba po konzultácii s lekárom.
Inhibítory COX môžu spôsobiť zníženie ženskej plodnosti pôsobením na ovuláciu (reverzibilné, odznie po ukončení liečby).
Liek nie je vhodný pre deti do 6 rokov.
Starší pacienti majú byť starostlivo sledovaní najmä z dôvodu možných nežiaducich účinkov.
Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažnou poruchou činnosti obličiek a/alebo pečene.
Pred začatím dlhodobej liečby pacientov s rizikovými faktormi pre vznik kardiovaskulárnych udalostí (napr. hypertenzia, hyperlipidémia, diabetes mellitus, fajčenie) je potrebné dôsledné zváženie, najmä v prípade, že sú potrebné vysoké dávky ibuprofénu (2 400 mg/denne).
Počas liečby sa neodporúča piť alkoholické nápoje a fajčiť.
Liek obsahuje sacharózu.
Liek obsahuje 25,1 mg (1,09 mmol) sodíka v jednej tablete. Má sa vziať do úvahy u pacientov so zníženou funkciou obličiek alebo u pacientov na diéte s kontrolovaným obsahom sodíka.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).


Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého. U starších pacientov sa môžu častejšie vyskytovať vedľajšie účinky a ich následky môžu byť závažnejšie.
Vedľajšie účinky, ktoré sa môžu počas užívania vyskytnúť, sú uvedené nižšie podľa nasledovn ... viac >

ibuprofén

29 - Antireumatiká, antiflogistiká, antiuratiká

Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 36

Balenie TBL OBD (BLIS.) 1X24 KS

Trieda Ibuprofén

Skladovanie N – Normálna teplota

ŠÚKL kód 62543

EAN 5000158103962

Rozšírený EAN / 05000158103962/ 005000158103962/

Forma: Obalené tablety

Legislatívne zatriedenie: Humánne lieky

Lekáreň LeMedic Medius, Bardejov

Lekáreň Medius
Wolkerova 11
08501 Bardejov

OBMEDZENÁ DOSTUPNOSŤ i
Lekáreň LeMedic TETRIA, Bardejov

Lekáreň TETRIA
Ťačevská 3998
Bardejov 085 01

OBMEDZENÁ DOSTUPNOSŤ i
Lekáreň LeMedic MEDIC SK, Svidník

Lekáreň MEDIC SK
MUDr. Pribulu 463/15
089 01 Svidník

DOSTUPNÉ i
Lekáreň LeMedic PHARMACIA, Bardejov

Lekáreň PHARMACIA
Dlhý rad 6
085 01 Bardejov

DOSTUPNÉ i
Lekáreň LeMedic u sv. Egídia, Bardejov

Lekáreň u sv. Egídia
Radničné námestie 43
Bardejov

OBMEDZENÁ DOSTUPNOSŤ i
Lekáreň LeMedic v HM Tesco, Bardejov

Lekáreň LEMEDIC v HM Tesco
Štefánikova 3957
085 01 Bardejov

DOSTUPNÉ i
Lekáreň LeMedic Átrium, Bardejov

Lekáreň Átrium
Partizánska 4/A, 085 01 Bardejov
Bardejov

DOSTUPNÉ i
Lekáreň LeMedic na Korze, Sabinov

Lekáreň na Korze
Ružová 27
083 01 Sabinov

OBMEDZENÁ DOSTUPNOSŤ i

Prehľad cookies

Cookie je krátky textový súbor, ktorý do prehliadača odosielajú navštívené webové stránky. Súbory cookie sú dôležité. Bez nich by bolo prehliadanie webu oveľa zložitejšie. Cookie nám v žiadnom prípade neposkytujú prístup k vášmu počítaču alebo akýmkoľvek informáciam o Vás, okrem údajov, ktoré budete chcieť zdieľať s nami. Webovým stránkam umožňuje zapamätať si informácie o vašej návšteve, napríklad na ukladanie vašich predvolieb bezpečného vyhľadávania, na výber relevantných reklám, na sledovanie počtu návštevníkov na stránke, na zjednodušenie registrácie do nových služieb a na ochranu vašich údajov. Ďalšia návšteva stránok tak môže prebehnúť ľahšie a môže byť produktívnejšia.