Rezervujte si lieky na predpis ONLINE TU
Domov » eRecept » Zdravie a lieky » Chrípka a nádcha » Horúčka » MODAFEN tbl flm (blis. PVC/Al) 1×24 ks

Voľnopredajný liek

MODAFEN tbl flm (blis. PVC/Al) 1x24 ks

Liek obsahuje 2 liečivá: ibuprofén, ktorý pôsobí proti b... VIAC
9.77 €
DOSTUPNÉ

MODAFEN tbl flm (blis. PVC/Al) 1x24 ks

Popis a určenie

Liek obsahuje 2 liečivá: ibuprofén, ktorý pôsobí proti bolesti (analgetikum), protizápalovo (antiflogistikum) a znižuje teplotu pri horúčke (antipyretikum), druhé liečivo pseudoefedrínium-chlorid znižuje opuch sliznice horných dýchacích ciest (dekongescens).

  • Je vhodný k potlačeniu nepríjemných príznakov akútnych infekčných ochorení dýchacích ciest, ako je bolesť hlavy a celého tela; celková únava, akútna nádcha, akútny zápal nosohltana, akútny zápal Eustachovej trubice (pocit zaľahnutého ucha), a ďalej znižuje teplotu pri horúčke.

Domáce liečenie

Bolesť chrbta

V prvom kroku sa použijú protizápalové lieky vo forme gélov, alebo náplastí. V prípade potreby sa pridajú tablety proti bolesti a zápalu a krémy s vyšším obsahom kapsaicínu. Od začiatku je vhodné podávanie liekov s vysokými dávkami vitamínov B1, B6 a B12, ktoré regenerujú nervy a tlmia bolesť. čítajte viac...

Ďalšie domáce liečenia

  • Osteoartróza
  • Športové úrazy a poranenia
  • Bolesť a zápaly hrdla
  • Bolestivá menštruácia
  • Bolesť zubov a ďasien
  • Bolesť kĺbov
  • Zápal močového mechúra
  • Prechladnutie, nádcha, zápal dutín
  • Svalové kŕče a bolesť

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dospelí a dospievajúci starší ako 12 rokov
Užíva sa 1 - 2 tablety 3x denne.
Maximálna denná dávka je 6 tabliet.

Obvyklá dĺžka liečby je 3 - 5 dní. 
Ak sa dospelý do 3 - 5 dní nebude cítiť lepšie, alebo sa bude cítiť horšie, je potrebné sa poradiť s lekárom. Ak je tento liek potrebné podávať dospievajúcim (od 12 rokov do 18 rokov) viac ako 3 dni alebo sa príznaky ochorenia zhoršujú, je potrebné poradiť sa s lekárom.

Spôsob použitia

Tablety sa podávajú najlepšie s malým množstvom potravy alebo sa zapíjajú mliekom, prehĺtajú sa celé, nerozhryznuté. Odstup medzi jednotlivými dávkami je najmenej 4 hodiny.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný počas tehotenstva a dojčenia.
Liek nie je vhodný pre deti mladšie ako 12 rokov.
Liek nesmú užívať pacienti s ťažkou hypertenziou, pacienti užívajúci iné sympatomimetiká (napr. dekongestíva).
Liek nesmie byť podaný pacientom užívajúcim inhibítory MAO, ani 14 dní po podaní poslednej dávky týchto liečiv.

Pred začatím dlhodobej liečby pacientov s rizikovými faktormi pre vznik kardiovaskulárnych udalostí (napr. hypertenzia, hyperlipidémia, diabetes mellitus, fajčenie) je potrebné dôsledné zváženie, najmä v prípade, že sú potrebné vysoké dávky ibuprofénu (2 400 mg denne).
Liek môže u citlivých osôb vyvolať závraty, a tak nepriaznivo ovplyvniť činnosť vyžadujúcu zvýšenú pozornosť.
Športovci: liek môže spôsobiť pozitívny výsledok v antidopingových testoch.
Nepiť alkohol.

Liek obsahuje laktózu.
Počas liečby sa môže vyskytnúť fotosenzitívna reakcia kože (frekvencia výskytu je neznáma).
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).


Tak ako všetky lieky, aj MODAFEN môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.
Pri výskyte alergickej reakcie, ktorá sa môže prejaviť opuchom okolo očí, vyrážkami a svrbením, pocitom tlaku na hrudníku alebo sťaženým dýchaním a tiež pri bolestiach v nadbrušku, alebo pri poruchá ... viac >

ibuprofén, pseudoefedríniumchlorid

07 - Analgetiká, antipyretiká

Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 36

Balenie TBL FLM (BLIS. PVC/AL) 1X24 KS

Trieda Ibuprofén, kombinácie

Skladovanie N – Normálna teplota

ŠÚKL kód 11024

EAN 4011548037973

Rozšírený EAN / 08594739203358/ 008594739203358/ 8594739203358/

Forma: Filmom obalené tablety

Legislatívne zatriedenie: Humánne lieky

Lekáreň LeMedic Medius, Bardejov

Lekáreň Medius
Wolkerova 11
08501 Bardejov

OBMEDZENÁ DOSTUPNOSŤ i
Lekáreň LeMedic TETRIA, Bardejov

Lekáreň TETRIA
Ťačevská 3998
Bardejov 085 01

DOSTUPNÉ i
Lekáreň LeMedic MEDIC SK, Svidník

Lekáreň MEDIC SK
MUDr. Pribulu 463/15
089 01 Svidník

DOSTUPNÉ i
Lekáreň LeMedic PHARMACIA, Bardejov

Lekáreň PHARMACIA
Dlhý rad 6
085 01 Bardejov

OBMEDZENÁ DOSTUPNOSŤ i
Lekáreň LeMedic u sv. Egídia, Bardejov

Lekáreň u sv. Egídia
Radničné námestie 43
Bardejov

OBMEDZENÁ DOSTUPNOSŤ i
Lekáreň LeMedic v HM Tesco, Bardejov

Lekáreň LEMEDIC v HM Tesco
Štefánikova 3957
085 01 Bardejov

DOSTUPNÉ i
Lekáreň LeMedic Átrium, Bardejov

Lekáreň Átrium
Partizánska 4/A, 085 01 Bardejov
Bardejov

DOSTUPNÉ i
Lekáreň LeMedic na Korze, Sabinov

Lekáreň na Korze
Ružová 27
083 01 Sabinov

OBMEDZENÁ DOSTUPNOSŤ i

Prehľad cookies

Cookie je krátky textový súbor, ktorý do prehliadača odosielajú navštívené webové stránky. Súbory cookie sú dôležité. Bez nich by bolo prehliadanie webu oveľa zložitejšie. Cookie nám v žiadnom prípade neposkytujú prístup k vášmu počítaču alebo akýmkoľvek informáciam o Vás, okrem údajov, ktoré budete chcieť zdieľať s nami. Webovým stránkam umožňuje zapamätať si informácie o vašej návšteve, napríklad na ukladanie vašich predvolieb bezpečného vyhľadávania, na výber relevantných reklám, na sledovanie počtu návštevníkov na stránke, na zjednodušenie registrácie do nových služieb a na ochranu vašich údajov. Ďalšia návšteva stránok tak môže prebehnúť ľahšie a môže byť produktívnejšia.