Rezervujte si lieky na predpis ONLINE TU
Domov » eRecept » Zdravie a lieky » Bolesť » Brucho a nevoľnosť » Ibuprofen STADA 200 mg perorálny prášok plv por (vre.papier/PE/Al/PE) 1×20 ks

Voľnopredajný liek

Ibuprofen STADA 200 mg perorálny prášok plv por (vre.papier/PE/Al/PE) 1x20 ks

Liek obsahuje liečivo ibuprofén, ktoré patrí do skupiny nesteroidných pr... VIAC
Doplatok pacienta: 0 €
DOSTUPNÉ

Ibuprofen STADA 200 mg perorálny prášok plv por (vre.papier/PE/Al/PE) 1x20 ks

Popis a určenie

Liek obsahuje liečivo ibuprofén, ktoré patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liekov (NSAID). 

Používa sa u dospelých, dospievajúcich a detí s telesnou hmotnosťou od 20 kg (vo veku 6 rokov a vyššom) na liečbu:

  • slabej až stredne silnej bolesti,
  • horúčky.

Domáce liečenie

Bolesť a zápaly hrdla

Pri prvých príznakoch sa do hrdla aplikujú antiseptické roztoky alebo spreje. Pri silnom zápale sa pridajú lieky na tlmenie zápalu. Počas aktívnej fázy ochorenia sa používajú lieky na podporu vykašliavania, doplnené prípravkami na upokojenie hrdla. čítajte viac...

Ďalšie domáce liečenia

  • Osteoartróza
  • Športové úrazy a poranenia
  • Bolesť chrbta
  • Bolestivá menštruácia
  • Bolesť zubov a ďasien
  • Bolesť kĺbov
  • Zápal močového mechúra
  • Prechladnutie, nádcha, zápal dutín
  • Svalové kŕče a bolesť

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Dávkovanie u detí a dospievajúcich závisí od telesnej hmotnosti, resp. veku – spravidla 7 až 10 mg/kg telesnej hmotnosti ako jednotlivá dávka až po maximálne 30 mg/kg telesnej hmotnosti ako celková denná dávka.

Príslušný dávkovací interval je určený podľa príznakov a maximálnej celkovej dennej dávky. Nemá byť kratší ako 6 hodín. Odporúčaná maximálna denná dávka sa nemá prekročiť.

Nežiaduce účinky možno minimalizovať podávaním najnižšej účinnej dávky počas najkratšieho času potrebného na kontrolu príznakov.

Deti s hmotnosťou 20 - 29 kg (deti: 6 - 9 rokov)
1 vrecko (200 mg ibuprofénu).
Maximálna denná dávka je 600 mg ibuprofénu.

Deti s hmotnosťou 30 - 39 kg (deti: 10 - 11 rokov)
1 vrecko (200 mg ibuprofénu).
Maximálna denná dávka je 800 mg ibuprofénu.

Osoby s hmotnosťou 40 kg a viac (dospievajúci od 12 rokov a dospelí)
1-2 vrecká (200-400 mg ibuprofénu).
Maximálna denná dávka je 1200 mg ibuprofénu.

Len na krátkodobé použitie.
Ak je u detí a dospievajúcich potrebné tento liek užívať dlhšie ako 3 dni, alebo ak sa príznaky zhoršia, je potrebná konzultácia s lekárom. 
Ak je u dospelých potrebné užívať tento liek dlhšie ako 3 dni v prípade horúčky alebo dlhšie ako 4 dni v prípade liečby bolesti, alebo ak sa príznaky zhoršia, je potrebná konzultácia s lekárom.

Spôsob použitia

Perorálny prášok sa nemusí užívať s tekutinou; prášok sa rozpustí na jazyku a prehĺta sa so slinami. Tento liek možno použiť v situáciách, keď nie sú dostupné žiadne tekutiny. Pacientom s citlivým žalúdkom sa odporúča užívať liek počas jedla. 

Upozornenie

Liek môže spôsobiť reverzibilné zníženie plodnosti.
Počas 1. a 2. trimestra tehotenstva sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné (dávka má byť čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia).
Liek je kontraindikovaný v 3. trimestri tehotenstva.
Liek je kontraindikovaný u detí do 20 kg telesnej hmotnosti a u detí vo veku do 6 rokov z dôvodu vysokého obsahu liečiva.Liek je kontraindikovaný u pacientov s aktívnym peptickým vredom alebo u pacientov s iným gastrointestinálnym krvácaním alebo perforáciou v anamnéze súvisiacej s predchádzajúcou NSAID liečbou.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s precitlivenosťou spojenou s užívaním kyseliny acetylsalicylovej alebo NSAID. 
Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažnou dehydratáciou (spôsobenou vracaním, hnačkou alebo nedostatočným príjmom tekutín).
Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažným zlyhaním pečene alebo obličiek.
Zvýšená pozornosť sa vyžaduje u pacientov s ulceróznou kolitídou alebo Crohnovou chorobou, u pacientov so zhoršenou funkciou pečene a/alebo obličiek.
Dlhodobé používanie na bolesť hlavy môže stav zhoršiť. 
Liek môže maskovať príznaky a prejavy infekcie.
Počas liečby sa môže vyskytnúť fotosenzitivita (neznáma frekvencia výskytu).
Ak sa vyskytne únava, poruchy zraku a závrat, neodporúča sa viesť motorové vozidlá a obsluhovať stroje.
Počas liečby nepiť alkohol.
Liek obsahuje izomalt 720.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).


Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.
Zoznam vedľajších účinkov uvedených nižšie zahŕňa všetky známe vedľajšie účinky, ktoré sa počas liečby ibuprofénom zaznamenali vrátane tých, ktoré sa vyskytli v dlhodobej liečbe pri vysokých dávk ... viac >

ibuprofén

07 - Analgetiká, antipyretiká

Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: DCP - Decentralizovaná
Exspirácia: 48

Balenie PLV POR (VRE.PAPIER/PE/AL/PE) 1X20 KS

Trieda Ibuprofén

Skladovanie N – Normálna teplota

ŠÚKL kód 4806C

EAN 4011548025376

Rozšírený EAN / 04011548025376/ 004011548025376/

Forma: Perorálny prášok

Legislatívne zatriedenie: Humánne lieky

Cena

Maximálna cena: 6,18 €
Doplatok pacienta: 0,00 €
Úhrada poisťovne: 6,18 €
Lekáreň LeMedic Medius, Bardejov

Lekáreň Medius
Wolkerova 11
08501 Bardejov

NA OBJEDNÁVKU i
Lekáreň LeMedic TETRIA, Bardejov

Lekáreň TETRIA
Ťačevská 3998
Bardejov 085 01

NA OBJEDNÁVKU i
Lekáreň LeMedic MEDIC SK, Svidník

Lekáreň MEDIC SK
MUDr. Pribulu 463/15
089 01 Svidník

DOSTUPNÉ i
Lekáreň LeMedic PHARMACIA, Bardejov

Lekáreň PHARMACIA
Dlhý rad 6
085 01 Bardejov

NA OBJEDNÁVKU i
Lekáreň LeMedic u sv. Egídia, Bardejov

Lekáreň u sv. Egídia
Radničné námestie 43
Bardejov

NA OBJEDNÁVKU i
Lekáreň LeMedic v HM Tesco, Bardejov

Lekáreň LEMEDIC v HM Tesco
Štefánikova 3957
085 01 Bardejov

NA OBJEDNÁVKU i
Lekáreň LeMedic Átrium, Bardejov

Lekáreň Átrium
Partizánska 4/A, 085 01 Bardejov
Bardejov

NA OBJEDNÁVKU i
Lekáreň LeMedic na Korze, Sabinov

Lekáreň na Korze
Ružová 27
083 01 Sabinov

OBMEDZENÁ DOSTUPNOSŤ i

Prehľad cookies

Cookie je krátky textový súbor, ktorý do prehliadača odosielajú navštívené webové stránky. Súbory cookie sú dôležité. Bez nich by bolo prehliadanie webu oveľa zložitejšie. Cookie nám v žiadnom prípade neposkytujú prístup k vášmu počítaču alebo akýmkoľvek informáciam o Vás, okrem údajov, ktoré budete chcieť zdieľať s nami. Webovým stránkam umožňuje zapamätať si informácie o vašej návšteve, napríklad na ukladanie vašich predvolieb bezpečného vyhľadávania, na výber relevantných reklám, na sledovanie počtu návštevníkov na stránke, na zjednodušenie registrácie do nových služieb a na ochranu vašich údajov. Ďalšia návšteva stránok tak môže prebehnúť ľahšie a môže byť produktívnejšia.