Rezervujte si lieky na predpis ONLINE TU
Domov » eRecept » Zdravie a lieky » Bolesť » Hlava a zuby » Ibalgin 200 tbl flm 200 mg (blis. PVC/Al) 1×24 ks

Voľnopredajný liek

Ibalgin 200 tbl flm 200 mg (blis. PVC/Al) 1x24 ks

Liek obsahuje liečivo ibuprofén, ktoré patrí do skupiny nesteroidných pr... VIAC
3.61 €
DOSTUPNÉ

Ibalgin 200 tbl flm 200 mg (blis. PVC/Al) 1x24 ks

Popis a určenie

Liek obsahuje liečivo ibuprofén, ktoré patrí do skupiny nesteroidných protizápalových liečiv (NSAID). Zmierňuje bolesť a zápal rôzneho pôvodu a tlmí horúčku, ktorá sprevádza napríklad choroby z prechladnutia. 

Používa sa u detí od 6 rokov, dospelých a dospievajúcich pri:

  • miernej až strednej bolesti (napr. pri bolesti hlavy, zubov, chrbta, pri bolestivej menštruácii, pri bolesti svalov a kĺbov sprevádzajúcich chrípkové ochorenia, pri poraneniach mäkkých tkanív ako je pomliaždenie a vyvrtnutie);
  • pri horúčkovitých stavoch počas chrípkových a iných ochorení;
  • pri zápalových a degeneratívnych ochoreniach kĺbov (artritída) a chrbtice alebo mäkkých tkanív pohybového ústrojenstva sprevádzaných bolestivosťou, začervenaním, opuchom a stuhnutosťou kĺbov (iba na odporúčanie lekára).

Domáce liečenie

Bolesť a zápaly hrdla

Pri prvých príznakoch sa do hrdla aplikujú antiseptické roztoky alebo spreje. Pri silnom zápale sa pridajú lieky na tlmenie zápalu. Počas aktívnej fázy ochorenia sa používajú lieky na podporu vykašliavania, doplnené prípravkami na upokojenie hrdla. čítajte viac...

Ďalšie domáce liečenia

  • Osteoartróza
  • Športové úrazy a poranenia
  • Bolesť chrbta
  • Bolestivá menštruácia
  • Bolesť zubov a ďasien
  • Bolesť kĺbov
  • Zápal močového mechúra
  • Prechladnutie, nádcha, zápal dutín
  • Svalové kŕče a bolesť

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Pre deti mladšie ako 6 rokov je určený liek s obsahom ibuprofénu vo forme suspenzie.

Má sa použiť najnižšia účinná dávka počas najkratšieho obdobia, ktoré je potrebné na zmiernenie symptómov

Odstup medzi jednotlivými dávkami je najmenej 4 hodiny.

Deti vo veku do 6 do 12 rokov
1 tableta 2-3x denne (denná dávka je 20 – 35 mg/kg rozdelená v niekoľkých čiastkových dávkach). 
Reumatoidná juvenilná artritída: 40 – 50 mg/kg/deň
U detí s telesnou hmotnosťou do 30 kg sa neodporúča prekračovať dávku 2 tablety (400 mg) denne.

Po dosiahnutí uspokojivej odpovedi je vhodná redukcia dávky, ktorá ešte zabezpečí kontrolu aktivity procesu. 
Pre vydávanie bez lekárskeho predpisu je maximálna denná dávka obmedzená na 1,2 g ibuprofénu (6 tabliet). 

Dospelí a dospievajúci od 12 rokov
Dávkovanie je v rozsahu 1,2 - 2,4 g denne
Dávka 2,4 g denne sa nemá prekročiť.
U niektorých pacientov postačuje udržiavacia dávka 0,6-1,2 g.
Účinok tabliet sa môže podporiť nanesením krému s obsahom ibuprofénu na postihnuté miesto (napr. kĺby, svaly, šľachy).
Dysmenorea (bolestivá menštruácia): 2 tablety (400 mg) opakovane po 4 – 6 hodinách. 
Analgetikum – antipyretikum: 1-2 tablety (200 – 400 mg) 3 – 4x denne.

Dĺžka liečby
Bez poradenia sa s lekárom neužívať liek dlhšie ako 7 dní.
Deti a dospievajúci (6-18 rokov) → ak je potrebné podávať liek viac ako 3 dni alebo sa príznaky ochorenia zhoršujú, je potrebné poradiť sa s lekárom.
Dospelí → liek sa nemá užívať viac ako 3 dni v prípade horúčky a nie viac ako 4 dni pri liečbe bolesti.

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú vždy vcelku a zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Pri výskyte tráviacich ťažkostí sa odporúča podať tablety počas jedla alebo ich zapiť mliekom.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný v 3. trimestri tehotenstva.
Ak chce žena otehotnieť alebo počas 1. a 2. trimestra tehotenstva sa liek nemá podávať, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné (dávka má byť čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia).
Liek sa neodporúča užívať v období dojčenia.
Liek nie je vhodný pre deti mladšie ako 6 rokov.
Liek sa nesmie užívať súbežne s inými NSAID.
Pred začatím dlhodobej liečby pacientov s rizikovými faktormi pre vznik kardiovaskulárnych udalostí (napr. hypertenzia, hyperlipidémia, diabetes mellitus, fajčenie) je potrebné dôsledné zváženie, najmä ak sú potrebné vysoké dávky ibuprofénu (2 400 mg/deň).
Liek je potrebné vysadiť pri prvom výskyte prejavov a príznakov závažných kožných reakcií, ako je kožná vyrážka, lézie na slizniciach alebo akýkoľvek iný prejav precitlivenosti (pozri PIL časť 4).
Vyhnúť sa lieku počas ovčích kiahní.
Pri užívaní lieku sa môže vyskytnúť fotosenzitívna reakcia - citlivosť na svetlo (frekvencia neznáma).
Počas liečby nie je vhodné fajčenie a konzumácia alkoholických nápojov.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).


Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.
Ak sa objavia závažnejšie reakcie, ako žihľavka, náhle vzniknutý opuch okolo očí, pocit zvierania na hrudníku alebo dýchacie ťažkosti, ďalej bolesti v nadbrušku či čierno sfarbená stolica alebo p ... viac >

ibuprofén

29 - Antireumatiká, antiflogistiká, antiuratiká

Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 36

Balenie TBL FLM 200 MG (BLIS. PVC/AL) 1X24 KS

Trieda Ibuprofén

ŠÚKL kód 35444

EAN 3664798033977

Rozšírený EAN / 03664798018691/ 003664798018691/ 3664798018691/

Forma: Filmom obalené tablety

Legislatívne zatriedenie: Humánne lieky

Lekáreň LeMedic Medius, Bardejov

Lekáreň Medius
Wolkerova 11
08501 Bardejov

OBMEDZENÁ DOSTUPNOSŤ i
Lekáreň LeMedic TETRIA, Bardejov

Lekáreň TETRIA
Ťačevská 3998
Bardejov 085 01

OBMEDZENÁ DOSTUPNOSŤ i
Lekáreň LeMedic MEDIC SK, Svidník

Lekáreň MEDIC SK
MUDr. Pribulu 463/15
089 01 Svidník

DOSTUPNÉ i
Lekáreň LeMedic PHARMACIA, Bardejov

Lekáreň PHARMACIA
Dlhý rad 6
085 01 Bardejov

DOSTUPNÉ i
Lekáreň LeMedic u sv. Egídia, Bardejov

Lekáreň u sv. Egídia
Radničné námestie 43
Bardejov

OBMEDZENÁ DOSTUPNOSŤ i
Lekáreň LeMedic v HM Tesco, Bardejov

Lekáreň LEMEDIC v HM Tesco
Štefánikova 3957
085 01 Bardejov

DOSTUPNÉ i
Lekáreň LeMedic Átrium, Bardejov

Lekáreň Átrium
Partizánska 4/A, 085 01 Bardejov
Bardejov

DOSTUPNÉ i
Lekáreň LeMedic na Korze, Sabinov

Lekáreň na Korze
Ružová 27
083 01 Sabinov

DOSTUPNÉ i

Prehľad cookies

Cookie je krátky textový súbor, ktorý do prehliadača odosielajú navštívené webové stránky. Súbory cookie sú dôležité. Bez nich by bolo prehliadanie webu oveľa zložitejšie. Cookie nám v žiadnom prípade neposkytujú prístup k vášmu počítaču alebo akýmkoľvek informáciam o Vás, okrem údajov, ktoré budete chcieť zdieľať s nami. Webovým stránkam umožňuje zapamätať si informácie o vašej návšteve, napríklad na ukladanie vašich predvolieb bezpečného vyhľadávania, na výber relevantných reklám, na sledovanie počtu návštevníkov na stránke, na zjednodušenie registrácie do nových služieb a na ochranu vašich údajov. Ďalšia návšteva stránok tak môže prebehnúť ľahšie a môže byť produktívnejšia.