Rezervujte si lieky na predpis ONLINE TU
Domov » eRecept » Zdravie a lieky » Chrípka a nádcha » Horúčka » Aspirin 500 mg tbl 500 mg (blis.) 1×20 ks

Voľnopredajný liek

Aspirin 500 mg tbl 500 mg (blis.) 1x20 ks

Liek obsahuje kyselinu acetylsalicylovú, ktorá znižuje tvorbu prostaglandí... VIAC
Doplatok pacienta: 0 €
DOSTUPNÉ

Aspirin 500 mg tbl 500 mg (blis.) 1x20 ks

Popis a určenie

Liek obsahuje kyselinu acetylsalicylovú, ktorá znižuje tvorbu prostaglandínov, a tým pôsobí proti bolesti, znižuje horúčku a potláča zápal.
Liek sa používa pri miernych až stredne silných bolestiach, napríklad bolestiach hlavy, zubov, svalov, kĺbov alebo menštruačných bolestiach a pri horúčke a zápaloch.
Na odporúčanie lekára sa užíva tento liek pri zápalových ochoreniach u dospelých. U detí do 12 rokov sa kyselina acetylsalicylová môže podávať iba pod dohľadom lekára.

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Kyselina acetylsalicylová sa nesmie užívať dlhšie než 3-5 dní bez konzultácie s lekárom. 

Dospelí, dospievajúci a deti staršie ako 12 rokov
Jednorazová dávka je 1-2 tablety. V prípade potreby sa môže jednotlivá dávka opakovať s odstupom minimálne 4 hodiny. Maximálna denná dávka je 8 tabliet (4 g liečiva).

Pediatrická populácia
U detí do 12 rokov sa kyselina acetylsalicylová odporúča používať iba pod dohľadom lekára. Vo všeobecnosti sa u detí odporúča denná dávka kyseliny acetylsalicylovej približne 60 mg/kg, ktorá sa podáva rozdelená do 4-6 dávok, a to približne 15 mg/kg každých 6 hodín alebo 10 mg/kg každé 4 hodiny. 

Spôsob použitia

Tablety sa užívajú prednostne po jedle a zapíjajú sa s veľkým množstvom vody. Iné nápoje, ako mlieko alebo pomarančový džús môžu signifikantne ovplyvňovať biologickú dostupnosť tabliet. Je nutné dodržiavať odstupy medzi jednotlivými dávkami (uvedené vyššie).

Upozornenie

V 1. a 2. trimestri gravidity sa lieky s obsahom kyseliny acetylsalicylovej nemajú podávať, pokiaľ to nie je nevyhnutné. Ak je to nevyhnutné, má sa použiť najnižšia dávka a dĺžka liečby má byť čo najkratšia.
Liek je kontraindikovaný v 3. trimestri tehotenstva.
Liek prestupuje do materského mlieka. Pri príležitostnom použití nie je prerušenie dojčenia nevyhnutné. Pri pravidelnom používaní alebo pri používaní vysokých dávok je však dojčenie potrebné včas prerušiť.  
Na odporúčanie lekára sa môže tento liek podávať deťom od 7 rokov.
Liek sa má užívať s opatrnosťou u pacientov s poruchou funkcie pečene, obličiek alebo cirkulácie.
Pri závažnom zlyhaní pečene a obličiek je liek kontraindikovaný.
Biologická dostupnosť lieku môže byť významne ovplyvnená inými nápojmi ako je mlieko alebo pomarančový džús.
Lieky s obsahom kyseliny acetylsalicylovej sa nemajú používať u detí a dospievajúcich s horúčkovitými alebo nehorúčkovitými vírusovými ochoreniami bez konzultácie s lekárom. Pri niektorých vírusových ochoreniach, najmä chrípke typu A, chrípke typu B a ovčích kiahňach, existuje riziko Reyovho syndrómu.
Liek je kontraindikovaný u pacientov s astmou, peptickými vredmi a inými krvácavými stavmi.
Liek sa nemá užívať pred plánovaným chirurgickým zákrokom.

Nepiť alkohol.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).


Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého. K vedľajším účinkom môže dochádzať s nasledujúcimi frekvenciami:
Zriedkavé (môžu postihovať menej ako 1 z 1000 osôb)
- zápal tráviaceho systému, žalúdkové alebo dvanástnikové vredy (veľmi zrie ... viac >

kyselina acetylsalicylová

07 - Analgetiká, antipyretiká

Stav registrácie: D - Registrácia bez obmedzenia platnosti, podľa §50 zák. 362/2011 Z.z. a §49 písm. b) zák. 362/2011 Z.z.
Typ registrácie: NAR - Národná
Exspirácia: 48

Balenie TBL 500 MG (BLIS.) 1X20 KS

Trieda Kyselina acetylsalicylová

Skladovanie N – Normálna teplota

ŠÚKL kód 33061

EAN 8585028200554

Rozšírený EAN / 08585028200554/ 008585028200554/

Forma: Tablety

Legislatívne zatriedenie: Humánne lieky

Cena

Maximálna cena: 6,41 €
Doplatok pacienta: 0,00 €
Úhrada poisťovne: 6,41 €
Lekáreň LeMedic Medius, Bardejov

Lekáreň Medius
Wolkerova 11
08501 Bardejov

OBMEDZENÁ DOSTUPNOSŤ i
Lekáreň LeMedic TETRIA, Bardejov

Lekáreň TETRIA
Ťačevská 3998
Bardejov 085 01

NA OBJEDNÁVKU i
Lekáreň LeMedic MEDIC SK, Svidník

Lekáreň MEDIC SK
MUDr. Pribulu 463/15
089 01 Svidník

DOSTUPNÉ i
Lekáreň LeMedic PHARMACIA, Bardejov

Lekáreň PHARMACIA
Dlhý rad 6
085 01 Bardejov

DOSTUPNÉ i
Lekáreň LeMedic u sv. Egídia, Bardejov

Lekáreň u sv. Egídia
Radničné námestie 43
Bardejov

OBMEDZENÁ DOSTUPNOSŤ i
Lekáreň LeMedic v HM Tesco, Bardejov

Lekáreň LEMEDIC v HM Tesco
Štefánikova 3957
085 01 Bardejov

DOSTUPNÉ i
Lekáreň LeMedic Átrium, Bardejov

Lekáreň Átrium
Partizánska 4/A, 085 01 Bardejov
Bardejov

OBMEDZENÁ DOSTUPNOSŤ i
Lekáreň LeMedic na Korze, Sabinov

Lekáreň na Korze
Ružová 27
083 01 Sabinov

DOSTUPNÉ i

Prehľad cookies

Cookie je krátky textový súbor, ktorý do prehliadača odosielajú navštívené webové stránky. Súbory cookie sú dôležité. Bez nich by bolo prehliadanie webu oveľa zložitejšie. Cookie nám v žiadnom prípade neposkytujú prístup k vášmu počítaču alebo akýmkoľvek informáciam o Vás, okrem údajov, ktoré budete chcieť zdieľať s nami. Webovým stránkam umožňuje zapamätať si informácie o vašej návšteve, napríklad na ukladanie vašich predvolieb bezpečného vyhľadávania, na výber relevantných reklám, na sledovanie počtu návštevníkov na stránke, na zjednodušenie registrácie do nových služieb a na ochranu vašich údajov. Ďalšia návšteva stránok tak môže prebehnúť ľahšie a môže byť produktívnejšia.