Rezervujte si lieky na predpis ONLINE TU
Domov » eRecept » Zdravie a lieky » Bolesť » Hlava a zuby » Brufen Combi 500 mg/200 mg tablety 20 ks

Voľnopredajný liek

Brufen Combi 500 mg/200 mg tablety 20 ks

Liek obsahuje dve liečivá: ibuprofén - patrí do skupiny liekov zná... VIAC
6.67 €
DOSTUPNÉ

Brufen Combi 500 mg/200 mg tablety 20 ks

Popis a určenie

Liek obsahuje dve liečivá:

  • ibuprofén - patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). NSAID zmierňujú bolesť, znižujú opuch a horúčku;
  • paracetamol - analgetikum, ktoré účinkuje na zmiernenie bolesti a horúčky iným spôsobom ako ibuprofén.

Používa sa u dospelých na krátkodobú symptomatickú liečbu miernej až stredne silnej bolesti, ako je:

  • bolesť hlavy (nie migrény), chrbta, zubov a svalov;
  • menštruačná bolesť;
  • príznaky prechladnutia a chrípky a bolesť hrdla.

Domáce liečenie

Chrípka

Najdôležitejšími opatreniami je absolútne pokojový režim a dostatočný prísun tekutín a elektrolytov. Pri horúčke a triaške sa podávajú lieky na zníženie teploty, ktoré zároveň potláčajú aj bolesti svalov a kĺbov. čítajte viac...

Ďalšie domáce liečenia

  • Prechladnutie, nádcha, zápal dutín

Dávkovanie a dávkovacie schémy

Nežiaduce účinky možno minimalizovať podávaním čo najnižšej účinnej dávky počas čo najkratšej doby potrebnej na úľavu od príznakov.

Dospelí
Užíva sa 1 tableta najviac 3x denne s intervalom medzi jednotlivými dávkami najmenej 6 hodín.
Ak dávka 1 tablety nezmierni príznaky, môžu sa užiť maximálne 2 tablety najviac 3x denne. Táto dávka je určená len pre pacientov s telesnou hmotnosťou najmenej 60 kg. Interval medzi jednotlivými dávkami má byť najmenej 6 hodín.
Maximálna denná dávka, ktorá sa nesmie prekročiť za 24 hodín, je 6 tabliet (3 000 mg paracetamolu, 1 200 mg ibuprofénu).

Starší pacienti
Má sa použiť najnižšia účinná dávka počas čo najkratšej doby.

Porucha funkcie obličiek
Rýchlosť glomerulárnej filtrácie 10-50 ml/min: dávka paracetamolu sa má znížiť na 500 mg každých 6 hodín.
Dávka sa má udržiavať na čo najnižšej úrovni a má sa monitorovať funkcia obličiek.

Porucha funkcie pečene
Dávka sa má nastaviť individuálne a má sa udržiavať na čo najnižšej úrovni alebo má byť predĺžený dávkovací interval.

Dĺžka liečby
Len na krátkodobé použitie.
Ak príznaky pretrvávajú alebo sa zhoršujú alebo ak je potrebné tento liek užívať viac ako 3 dni, pacient sa má poradiť s lekárom.

Spôsob použitia

Na perorálne použitie. Tablety sa majú zapiť pohárom vody.
Na minimalizovanie nežiaducich účinkov sa odporúča užívať tablety s jedlom.

Upozornenie

Liek je kontraindikovaný v 3. trimestri tehotenstva.
Liek sa nemá podávať počas 1. a 2. trimestra tehotenstva, pokiaľ to nie je jednoznačne nevyhnutné. 
Ak liek užíva žena, ktorá sa pokúša otehotnieť, alebo počas 1. a 2. trimestra tehotenstva, dávka má byť čo najnižšia a dĺžka liečby čo najkratšia.
Pri krátkodobej liečbe v odporúčaných dávkach nie je zvyčajne potrebné prerušenie dojčenia.
Liek môže poškodiť plodnosť žien, a preto sa neodporúča ženám, ktoré plánujú tehotenstvo. Tento jav je reverzibilný po ukončení liečby.
Liek nie je určený pre deti a dospievajúcich mladších ako 18 rokov.
Liek je kontraindikovaný u pacientov so závažným zlyhávaním obličiek/pečene.
Liek sa má používať s opatrnosťou u pacientov s miernou až stredne závažnou poruchou funkcie pečene vrátane Gilbertovho syndrómu.
Liek sa nesmie užívať spolu s inými liekmi obsahujúcimi paracetamol alebo ibuprofén.
Použitie lieku sa musí ukončiť pri prvom výskyte vyrážky, lézií na slizniciach alebo akýchkoľvek iných príznakov hypersenzitivity.
Bolesť hlavy spôsobená nadmerným užívaním analgetík (pri dlhodobej liečbe > 3 mesiace a častom používaní) sa nemá liečiť zvyšovaním dávky.
Liek má malý vplyv na schopnosť viesť vozidlá a obsluhovať stroje (závrat, ospalosť, únava a poruchy zraku).
Počas liečby je nutné vyhnúť sa konzumácii alkoholu.
Veľmi zriedkavo (< 1/10 000) sa môže vyskytnúť fotosenzitivita.
Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4).


Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.
PRESTAŇTE UŽÍVAŤ tento liek a ihneď vyhľadajte lekára, ak sa u vás vyskytnú:
- prejavy črevného krvácania (silná bolesť žalúdka, vracanie krvi alebo tekutiny s časticami podobnými kávovej usad ... viac >

ibuprofén, paracetamol

07 - Analgetiká, antipyretiká

Typ registrácie: DCP - Decentralizovaná
Exspirácia: 48

Balenie TBL FLM (BLIS.AL/PVC/PVDC) 1X20 KS

Trieda Paracetamol, kombinácie s výnimkou psycholeptík

Skladovanie N – Normálna teplota

ŠÚKL kód 4255E

EAN 5099151934185

Forma: Filmom obalené tablety

Legislatívne zatriedenie: Humánne lieky

Lekáreň LeMedic Medius, Bardejov

Lekáreň Medius
Wolkerova 11
08501 Bardejov

NA OBJEDNÁVKU i
Lekáreň LeMedic TETRIA, Bardejov

Lekáreň TETRIA
Ťačevská 3998
Bardejov 085 01

NA OBJEDNÁVKU i
Lekáreň LeMedic MEDIC SK, Svidník

Lekáreň MEDIC SK
MUDr. Pribulu 463/15
089 01 Svidník

DOSTUPNÉ i
Lekáreň LeMedic PHARMACIA, Bardejov

Lekáreň PHARMACIA
Dlhý rad 6
085 01 Bardejov

NA OBJEDNÁVKU i
Lekáreň LeMedic u sv. Egídia, Bardejov

Lekáreň u sv. Egídia
Radničné námestie 43
Bardejov

NA OBJEDNÁVKU i
Lekáreň LeMedic v HM Tesco, Bardejov

Lekáreň LEMEDIC v HM Tesco
Štefánikova 3957
085 01 Bardejov

DOSTUPNÉ i
Lekáreň LeMedic Átrium, Bardejov

Lekáreň Átrium
Partizánska 4/A, 085 01 Bardejov
Bardejov

OBMEDZENÁ DOSTUPNOSŤ i
Lekáreň LeMedic na Korze, Sabinov

Lekáreň na Korze
Ružová 27
083 01 Sabinov

DOSTUPNÉ i

Prehľad cookies

Cookie je krátky textový súbor, ktorý do prehliadača odosielajú navštívené webové stránky. Súbory cookie sú dôležité. Bez nich by bolo prehliadanie webu oveľa zložitejšie. Cookie nám v žiadnom prípade neposkytujú prístup k vášmu počítaču alebo akýmkoľvek informáciam o Vás, okrem údajov, ktoré budete chcieť zdieľať s nami. Webovým stránkam umožňuje zapamätať si informácie o vašej návšteve, napríklad na ukladanie vašich predvolieb bezpečného vyhľadávania, na výber relevantných reklám, na sledovanie počtu návštevníkov na stránke, na zjednodušenie registrácie do nových služieb a na ochranu vašich údajov. Ďalšia návšteva stránok tak môže prebehnúť ľahšie a môže byť produktívnejšia.